2018/2019
Jún
4.6.
Majstrovstvá kraja v atletike
5.6.
MDD – ŠKD
5.6.
Deň s políciou - – Kinológia – ukážky
5.6.
Deň mlieka
6.6.
Prvá pomoc 3.-4- roč.
7.6.
Okresné kolo AJ 1.-4. roč.
12.6.
12.6.
Exkurzia Zádiel
Zasadnutie žiackeho parlamentu
10.-14.6.
Škola v prírode – Kysak
12.6.
PK D,ON,EV
13.6.
PK AJ,NJ,RJ
13.6.
PK F,SP,T
17.6.
MZ ŠKD
17.-18.6.
Školský výlet – Z. Šírava
19.6.
PK TVŠ
19.6.
PK G,B,CH
24.6.
PK M,I
17.6.
KOČaP
17.6.
Školský výlet - Brekov
18.6.
Didaktické hry 1.-4. roč.
18.6.
Účelové cvičenie
Cvičenia v prírode
19.6.
Olympijský beh
19.6.
Školský výlet – Kaštieľ Humenné
21.6.
Školský výlet – ZOO - Košice
19.6.
MZ 1.-4. roč.
20.6.
PK SJL,VV
20.6.
Školský výlet - Brekov 2. roč.
20.6.
Školský výlet STEEL PARK Košice
21.6.
Školský výlet – 3D kino Košice
21.6.
Školský výlet – Vinianske jazero
21.6.
Školský výlet Senné rybníky
25.6.
Školský výlet – Tatranská galéria
24.6.
Pedagogická rada
Trestnoprávna zodpovednosť mladistvých
26.6.
Okresná exkurzia Dukla - Svidník
28.6.
Slávnostné ukončenie školského roka
MájDátum
Činnosť
2.5.
ROADSHOW – taneč. vystúpenie
2.5.
Plávanie o pohár primátora
3.-4.5.
Rozprávková noc
3.5.
Vybíjaná – D 5.-7. roč.
3.5.
Krajské kolo – hádzaná CH
6..5.
Pracovná porada
6.5.
Zasadnutie ŽP
7.5.
Olympiáda AJ – šk. kolo 1.-4. roč.
7.5.
Hádzaná - D – 5.-6. roč.
7.5.
Kladenie vencov
7.5.
Deň matiek v spolupráci s OKGZ
7.5.
Slávik Slovenska
9.5.
Výchovný koncert
9.5.
Viem, čo neviem
10.5.
Okresné kolo – vybíjaná – D – 5.-7. roč.
10.5.
Súťaž mladých zdravotníkov
10.5.
Minihádzaná
13.-17.5.
Týždeň modrého gombíka
13.5.
DI Sobrance 4. roč.
13.5.
Prijímacie pohovory – 9.roč. – 1. kolo
14.5
E – test žiakov 7. – 8. roč. – SJL,M
14.5.
DI Sobrance – 3.roč.
15.5.
DI Sobrance – 2. roč.
15.5
E – test žiakov 4. roč. – SJL,M
16.5.
Prijímacie pohovory – 9.roč. – 2. kolo
16.5.
Okresné kolo BIO - organizátor
16.5.
Vyhodnotenie projektu Moja mama
17.5.
PK – fyzika, svet práce, technika
17.5.
Solárne dni – Hvezdáreň Michalovce
19.5
Tanečná súťaž Pribinov pohár
21.5.
DI Sobrance – 1. roč.
22.5.
Exkurzia Starina - 9. roč.
22.5.
Okresné finále - atletika
23..5.
OK FO – Archimediáda – organizátor
24.5
Školská športová olympiáda
27.5
Fotenie žiakov
28.-30.
Festival mestských škôl
30. -31..5.
Mestská športová olympiáda
31.5.
Deň bez tabaku-beseda s mests. policajtom
31.5
Csontováryho túlavé topánky - VV
Deň mlieka
Apríl
Dátum
Činnosť
1.4.
Korčuliarsky kurz
1.4.
ŽP – Mega napájadlo
2.9
RJ – Puškinov pamätník
4.4.
Volejbal CH 8. a 9. roč.
4.4.
Basketbal – finále D 8. a 9. roč.
4.4.
Slávik – školské kolo 1. – 9. roč.
5.4.
Prenosné planetárium 1.2.5. roč.
6.4.
Slávnostný zápis do 1. roč.
8.4.
Korčuliarsky kurz
8. – 12.4.
Zber starého papiera
9.4.
Korčuliarsky kurz
9.4.
MO – 6.,7.,8. roč.
10.4.
FO – krajské kolo
10.4.
Zasadnutie ŽP
11. 4.
Hádzaná – krajské kolo CH 8. a 9., roč.
11.4.
Okresné kolo Medzníky 2. sv. vojny
11.4.
MŠ v knižnici – divadielko
11.4.
Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín
12.4.
Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín
12.4.
Súťaž ŠEVT – obal žiackej knižky
15.4.
VV – Rozprávočka moja naj.....
15.4.
Korčuliarsky kurz
15.4.
PK M,I
15.4.
Pedagogická rada – klasifikačná
15. – 17.4.
Jarné upratovanie 8.-9. roč.
16.4.
Okresné kolo BO – organizátor
17.4.
Veľká noc – kvíz AJ 5. – 9. roč.
17.4.
Čokoládová tretra 1. – 3. roč.
18.4.
PK MZ ŠKD
20.4.
Odoslanie prihlášok na SŠ
24.4.
PK – G-B-CH
26.4.
Deň Zeme – upratovanie okolia školy 1. – 4. roč.
25.4.
Zásady prvej pomoci 7. roč.
29.4.
Korčuliarsky kurz
29.4.
Rodičovské združenie
29.4.
Shakespearov deň
Šikana – nie sme zlí 7. roč
Marec
Dátum
Činnosť
priebežne
Deň otvorených dverí pre rodičov budúcich prvákov
1.3.
Môj kamarát počítač – inf. súťaž GĽŠ
5.3.
ZKGZ - Čitateľský maratón – 3. a 4. roč.
6.3.
Vesmír očami detí – výtvarná súťaž - okr. kolo
6. 3.
Ruské slovo
6.3.
Cvičný monitor – 9. roč.
7.3.
Basketbal o pohár primátora mesta – CH 5.-7. r.
7.3.
Zásady 1. pomoci - 7. roč.
8.3.
Správajme sa ľudsky – MDŽ
8.3.
Propagačný bulletin pre budúcich prvákov
11.3.
Pracovná porada
11.3.
Násilie na deťoch – beseda s MsP – 8. roč.
12.3.
100-sté výročie M. Ďuríčkovej – beseda o knihe 2. r.
12.3.
MZ 1.-4. roč.
13.3.
Fyzikálna olympiáda okresné kolo
13.3.
PK D,ON,EV
13.3.
OK Hádzaná CH 5. – 9. r.
14.3.
PK AJ,NJ,RJ
15.3.
Krásy našej záhrady – výtvarná súťaž - uzávierka
15.3.
Vesmír očami detí – školská výstava
15.3.
CVČ Hádzaná 5.-6. r.
18.3.
Kľúče od zlatého mesta – výtvarná súťaž - uzávierka
19.3.
VVS Michalovce – 7. roč.
19.3.
Volejbal CH 7.-9. r.
19.3.
Krajské kolo MO Z9
20.3.
PK TV
20.3.
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo
21.3.
PK SJ, VV
21.3.
Cvičný monitor – 9. roč.
21.3.
Prvá pomoc 8. roč.
26.3.
Pytagoriáda okr. kolo 3.-5. roč.
27.3.
Pytagoriáda okr. kolo 6.-8. roč.
27.3.
Basketbal – O pohár primátora mesta D 7.-9. r.
27.3.
Divadielko pre 1. ročník a rodičov
28.3.
Škôlkari v školskej knižnici – divadielko
28.3.
DU – prijatie PZ u primátora mesta
28.3.
AJ – divadlo v MsKS – 5. a 6. roč.
Február
1.2.
Polročné prázdniny
4.2.
GPH – prezentácia školy 9.roč.
4.2.
Pracovná porada
5.2.
Basketbal - D -7.-9. roč. majstr. okresu
5.2.
Beseda o knihe 2.B
6.2.
Zasadnutie žiackeho parlamentu
7.2.
Okresné kolo GO
7.2.
Prevencia šikanovania CPPPaP – 7.A
7.2.
Planetárium OH 1.-4. roč.
8.2.
PK F,SP,T
11.2.
PK M,I
12.2.
MZ ŠKD
13.2.
PK G,B,CH
13.2.
Kyber-šikana beseda 6.roč.
13.2.
E-testovanie 9. roč.
14.2
Valentínska pošta
14.2.
Okresné kolo DO
14.2.
Zásady 1. pomoci – 7.roč.
14.2.
Valentínske pozdravy s knižnicou
15.2.
Karneval v ŠKD
15.2.
Deň zdravej výživy
18.-22.
Jarné prázdniny
25.-1.3.
Lyžiarsky kurz
4.2.-8.3.
Pilotné overovanie testovacích nástrojov
Január
2.1.-7.1.
Vianočné prázdniny
10.1.
Pracovná porada
15.1.
Duálne vzdelávanie - Michatek
16.1.
Olympiáda AJ 5.-9.roč. - OK
16.1.
Šaliansky Maťko – OK
16.1.
Vybíjaná 3.-4. roč. CH a D
17.1.
Rodičovské združenie
17.1.
Beseda Extrémizmus a sekty – 9.roč.
24.1.
Čitateľské oriešky – súťaž 2.B
24.1.
Pedagogická rada
24.1
Vybíjaná 3.-4. roč. CH a D
25.1.
Školské kolo FO 8. a 9. ročník
29.1.
Beseda o knihe – škols. kniž. – 2.B
30.1.
Beseda o knihe – škols. kniž. – 3.B
30.1.
Propagačná nástenka do MŠ
30.1.
Matematická olympiáda 5. a 9.roč.
31.1.
Odovzdávanie výpisov známok
December
1.12.
Čitateľský oriešok
1.12.
Vianočná výzdoba
3.12.
Zasadnutie žiackeho parlamentu
3.-4.12.
Deň boja proti HIV a AIDS-prezentácie
4.12.
Extrémizmus a sekty – beseda s MsP – 9.r.
4.12.
Exkurzia Okresná hvezdáreň
5.12.
Výzdoba vianočného stromčeka
5.12.
DOD Obchodná akadémia Michalovce
6.12.
Zimná výzdoba - výstavka
6.12.
Mikulášska diskotéka
6.12.
Anjel Vianoc – vyhodnotenie výtvarnej súťaže
6.12.
Mikuláš v škole – žiacky parlament
7.12.
Mikuláš v škôlke – žiacky parlament
7.12.
Zásady 1. pomoci – 6.roč.
10.12.
Pracovná porada
12.12.
ŠKD v kuchyni
13.12.
Vianoce v školskej knižnici – MŠ
10.12.
Vianočná výstavka
10.-14.12
Vianočné pečenie
10.-14.12.
Zdobenie perníkov
11.12.
Kyberšikana - 7.A, 9.A
11.12.
Beseda o knihe Danka a Janka
11.12.
Zemplínske zvončeky
12.12.
PK TVŠ
12.12.
Pytagoriáda 3., 4. a 5. roč.
12.12.
PK D,ON,EV
12.12.
Zdravotná príprava – 6.roč.
13.12.
Pytagoriáda 6., 7. a 8.roč.
13.12.
PK AJ,NJ,RJ
14.12.
Školské kolo GO
18.12.
Vybíjaná 3.-4.roč. o pohár primátora
18.12.
Vianočný koncert
19.12.
Šaliansky Maťko
19.12.
Technické múzeum Košice – 9. ročník
20.12.
PK SJL,VV
November
5.11.
BRLOH – informatická súťaž v logickom myslení
6.11.
Pracovná porada
6.11.
T5 – E testovanie
7.11.
Záchranárik – výtv. súťaž
7.11
Fenomény sveta
8.11.
Dni vedy a techniky – GPH – 8. roč.
9.11.
Divadelné predstavenie Kubo
12.11.
PK – matematika, informatika
13.11.
Beseda s MsP – protidr. tematika 7.a 9. roč.
12.11.-16.11.
Týždeň besedy o prečítaných knihách
12.-16.11.
Informatická súťaž iBOBOR
12.-16.11.
Týždeň boja proti drogám
13.11.
Prezentácia s protidr. tematikou – 8. roč.
13.11.
Vianočne pozdravy - OKGZ
13.11.-14.11.
Skype-a-Thon – medzinárodná komunikácia medzi žiakmi
14.11.
Turnaj hádzanárskych nádeji 3.-4. roč. CH a D
14.11.
MZ ŠKD
14.11.
Zasadnutie MZ 1.-4. roč.
15.11.
Pedagogická rada
16.11.
PK F,SP,T
16.11.
Deň boja proti drogám
20.11.
Školské kolo OAJ
21.11.
Testovanie T-5
22.11.
Hvezdáreň Michalovce – 9. roč.
22.11.
Pasovanie prvákov
23.11.
Beh oslobodenia
23.11.
Zázračné lieky prírody
26.11.
Všetkovedko
28.11.
PK G,B,CH
28.11.
DOD SOŠOaS - Strážske
29.11.
Zemplínske múzeum -6. roč.
29.11.
Bav sa basketbalom
Október
1.10.
Začiatok krúžkovej činnosti
3.10.
Zasadnutie ŽP
3.10.
Bezpečne na ceste – beseda s policajtom
5.10.
Festival strašiakov
5.10.
Detský čitateľ –Formotvorné prostredie
6.-12.10.
Európsky týždeň codu
8.10.
Pracovná porada
8.10.
Výstavka jesenných plodov
9.10.
Obchodovanie s ľuďmi – beseda s MsP
10.10
Konferencia Microsoft-vzdelávanie pre budúcnosť
10.10.
Deň duševného zdravia – 9. roč.
10.10.
Vychádzka – Laborec 5. roč.
10.10.
Týždeň vedy a techniky – výtvarná súťaž
10.10.
Kurz 1.pomoci – 5. roč.
10.10.
Zasadnutie administrátorov a ext. dozoru T-5
11.11.
KOČaP
12.11.
Účelové cvičenie
12.11.
Kultúrne pamiatky Prešovského kraja – lit. súťaž
15.10.
Výstava jesenných plodov
16.-20.10.
Týždeň zdravej výživy
16.10.
E testovanie – 5.roč.
17.10.
E testovanie – 9.roč.
17.10.
Morské oko – exkurzia – 6. roč.
17.10.
Zdravé zúbky 1.-2. roč.
18.10.
Psovodi
18.10.
Rodičovské združenie
18.10.
Kultúrny program pre rodičov
19.10.
Jablčkový deň
23.10.
Loptové hry – 2.-3. roč. - D
24.10.
Medzinárodný deň škol. knižníc – aktivity
25.-26.
Záložka do knihy spája školy
26.10.
Haloween
30.10.
Jednorázový štátny sviatok 100. výr. vzniku Československa
31.-2.11.
Jesenné prázdniny
*** Zmena termínu vyhradená.***
September
3.9.
Slávnostné otvorenie školského roka
3.9.
Pedagogická rada
12.9.
Zasadnutie MZ 1.-4. roč.
12.9.
PK G,B,CH
12.9
PK D,ON,EV
13.9.
MZ ŠKD
13.9.
PK AJ,NJ,RJ
13.9.
PK TVŠ
14.-12.9.
Týždeň starostlivosti o prírodu
14.9.
Turistická vychádzka
14.9.
Florbalový turnaj
14.9.
Úprava areálu školy
14.9.
PK F,SP, T
14.9.
Cvičenia v prírode
14.9.
PK SJL, VV
16. – 22.9.
Týždeň mobility
24.-30.
Európsky týždeň športu
17.9.
Kráľ čitateľov – celoročná súťaž
17.9.
Zasadnutie PK M,I
17.9.
Celoročný projekt Moja mama
17.9.
Okresná hvezdáreň - exkurzia
20.9.
Cezpoľný beh
20.9.
Týždeň vedy a techniky – výtv. celoslov. súťaž
21.9.
Športovo-zábavné popoludnie na kol. korčuliach a kolobežkách
26.9.
Európsky deň jazykov – Gymnázium P.Horova
26.9.
Dopravná výchova – beseda s MsP
27.9.
Integra – dobrovoľnícka činnosť